خرس يا خرگوش... مساله اين است!

تا حالا هیچ کدوم از بچه ها آزاد نشده اند و هر کی میگه که آزاد شدن دروغ میگه و حتما باید ازش به جرم نشر اکاذیب شکایت کرد!
با شنیدن اسم 5 نفری که به خانواده هاشون قرار تبدیل وثیقه ابلاغ شده و اون 3 نفری که هنوز تکلیفشون روشن نیست باقی ماجرا تقریبا برام روشنه. گویا مطابق همون سناریوی از پیش طراحی شده که پادوهای امنیتی داخل دانشگاه (+)  منتشر کرده بودند، کل قضیه قراره خراب بشه رو سر احمد قصابان و احسان منصوری و مجید توکلی. علاوه بر این مطابق اخبار رسیده از اوین، گویا از بعضی بچه ها موقع گرفتن اعتراف، فیلمبرداری هم کردن و این خبر خوش مقارن شده با تکرار هزار باره یک اتفاق درخشان(+) در تاریخ روشنگری ایران زمین یعنی پخش فیلم اعترافات هاله اسفندیاری و...
با توجه به اسم این برنامه تلویزیونی (به اسم دموکراسی)، اصلا بعید نیست فردا قسمت دومی هم به اسم «از پلی تکنیک تا پنتاگون» واسش بسازند و روی آنتن بفرستند! حتم بدونید اگه این برنامه زیر زبون آقایون مزه کنه و صدایی از کسی درنیاد سریال مذکور می تونه حالا حالاها ادامه پیدا کنه و به عدد فعالان سیاسی و اجتماعی بهش قسمت جدید اضافه بشه!
اما حالا که حاکمیت بعد 30 سال هنوز صلاح خودش رو نمی دونه و نمی خواد بفهمه پروژه «خرس، خرگوش سازی» فقط و فقط اعترافیه به درنده خویی و منش ماکیاولیستی حاکمین خودکامه، ما باید صلاح خودمون رو بدونیم وجلوی شر احتمالی رو از همین اول بگیریم. باید جلوشون دراومد و این خط مضحک و خطرناک رو یک بار دیگه و در همین ابتدای کار سوزوند و رسوا کرد! پس تا می تونید در مورد بی ارزش بودن اقرارهای تحت فشار و همچنین چیپ و رسوا بودن اینجور فیلم ها بگید و بنویسید و نمونه های مشابه (که ماشالله  اقلا در این تاریخ 30 ساله کم نبودند) رو برای اونایی که فراموش کردند دوره کنید و بگین که هیچ کس ولو یک نفر از اعتراف کنندگان بعد از آزادی نبوده که اعترافات خودش رو تکذیب نکنه! همه باید یادشون بیاد که نظام ایدئولوژیک چه خوراکهای مهوعی برای حافظه و ذهن بیمار و ضعیف شده مردمان تحت سلطه اش تهیه می کنه! از تحریف تاریخ (ولو اگه دو سال قبل باشه) در مرکز اسناد انقلاب اسلامی بگیرید تا افترا و دروغگویی و آمارسازی و اعتراف گیری و هزار کثافت کاری دیگه که همه و همه زیر سایه ایدئولوژی مباح که هیچ، واجب میشه!

پی نوشت 1: اگه این اعترافات تلویزیونی چیز درست و قابل استنادی باشه، الآن باید سران موتلفه یا بعضی برادران خط امامی که زمان شاه بعد اعتراف تلویزیونی به خرابکاری، «سپاس شاه» و «جاوید شاه» می گفتند رو به صلابه کشید!

پی نوشت2: امنیتی ها موقع دستگیری بچه ها تو ساختمان ادوار به جمعیت گفتند که داریم قاچاقچی می گیریم، موقع دزدیدن اصانلو از تو اتوبوس شرکت واحد هم به مسافران اتوبوس گفتند که داریم دزد می گیریم. نمی دونم با این شرم و حیایی که از دوستان سراغ داریم، اگه فردا خدای نکرده بخوان ما رو بگیرن می خوان بگن موقع ارتکاب چه فعلی گرفتن!؟

/ 4 نظر / 15 بازدید

سلام و درود. پاينده باشی :)

فريادسبز

چريک از اينها هر چی بگی بر مياد. می ترسم از آن روز که فردا من و تم را هم ببرند تلوزيون تا به رفاقت قديمی مون با هم اعتراف کنيم و بگيم که اين مدت از آمريکايی ها پول می گرفتيم و گرنه .... راستی به روزمب راي چه به دنيا آمدي علي جان؟

بركت الهي در ذكر " اللهم العن خميني " است امتحان كنيد