Anjoman.jpg?uniq=-bwykxp

دوستی از بچه‌های شورای صنفی دانشگاه فردوسی به نام آقای ضیایی، کامنتی برای پست قبلی من گذاشته بود و سوالاتی در مورد دیکتاتوری اکثریت در انجمن‌های اسلامی و رعایت نشدن اساسنامه و... مطرح کرده‌بود که می‌تونید عین فرمایش ایشون رو در کامنت دونی پست قبل بخونید.
 من فکر می‌کنم گزاره‌هایی که ایشون مطرح کردند در این روزها که نهایت تلاش برای خفه کردن آخرین ناله‌های جنبش دانشجویی انجام میگیره برای اکثر مخاطبین، جملاتی آشنا باشند. لذا تصمیم گرفتم به عنوان یکی از فعالان قدیمی مجموعه، جوابی برای ایشون تنظیم کنم و از اونجا که آدرسی ازشون در اختیار نداشتم در همین جا بگذارمش. شاید خوندنش برای شما هم خالی از لطف نباشه.


۱. اول باید یه نکته‌ای رو ذکر کنم  که کسی بچه‌های طيف شيراز رو از انجمن اسلامی بیرون ننداخت. اونها علیرغم ساپورتی که از خارج دانشگاه داشتند در يک انتخابات کاملا دموکراتیک و زير نظر وزارت علوم شکست خوردند و کنار کشیدند. البته اگه واقعا طیفی به نام طیف شیراز وجود داشته باشه!
۲. من برای گروهی به نام طیف شیراز موجودیت دانشجویی قائل نیستم. گروهی که با تعداد بسیار بسیار محدود و بدون پشتوانه رای دانشجویان، جلوی چشم خود ما در آغوش اطلاعات موازی و بیت رهبری افتادند و به واسطه همین، رانت های دندان‌گیری از پست‌های حکومتی گرفته تا شراکت در پروژه‌های کلان عسلویه اون هم بدون داشتن صلاحیت فنی( شرکت بهفا ) و... نصیبشون شد، شاید حق فعالیت دانشجویی داشته باشند ( البته در این وضعیت ما کی باشیم که به دیگران حق بدیم یا ندیم! ) ولی به طور قطع حق ندارند خودشون رو طیفی از جنبش اصیل دانشجویی بدونند. همین کارهاشون هم بود که باعث شد تا پس از مدت بسیار کوتاهی، اکثریت اعضا و طرفداران اونها، بنا به طبع جوانی، آزادگی و سلامت نفسشون  از این طیف جدا بشن و دوباره به آغوش انجمن اسلامی برگردند. حالا هم که دیگه شده‌اند چیزی مثل مجاهدین خلق و از همه جا رانده و از همه جا مانده. گروهی که دیگه با بالا رفتن سن نه دانشجو هستند و نه تعدادشون از انگشت‌های دست بیشتره ولی  با این حال به دستور اربابانشون این خفت رو قبول می‌کنند که برای گرفتن انجمن، با بچه‌های بسیج دانشجویی لیست انتخاباتی مشترک بدن!
۳. ما با اونایی که ۴۰ سال پيش انجمن اسلامی پلی‌تکنيک رو درست کردند ( نیروهایی که به نام ملی-مذهبی می‌شناسیم ) هيچ مشکلی نداريم و اونا هم ندارند چون خيلی زودتر از ما و حدود ۲۷ سال پيش حذف شدند. اتفاقا ایرادی که الآن به ما می‌گیرند اینه که «چرا به این‌ها تریبون میدین!؟» مشکل ما با افراديه که هنوز هم تو حال و هوای ۲۷ سال پيش زندگی می‌کنند و اساسنامه تشکل آزادیخواهی مثل انجمن اسلامی رو به اساسنامه انجمن فاشیستی حراست از اسلام حکومتی تبديل کردند. قابل توجه اين‌که علیرغم جیغ و دادهای آقایون ما از همين اساسنامه هم تا به حال تخطی نکرده‌ايم.
۴. انگ بی‌دینی و... هم چیز جدیدی نیست. از وقتی انجمن‌های اسلامی راهشون رو از مسیر توجیه و تایید بی‌چون و چرای کارهای حاکمیت جدا کردند پیه این تهمت‌ها رو به تنشون مالیدند. کافر و مهدور الدم و منافق فحشی بوده که همه اعضای انجمن‌های اسلامی از ابتدا تا به حال شنیدنش؛ خواه مهندس بازرگان و خانواده سحابی از اول انقلاب تا حالا، خواه سید هاشمی نسب که خودش جانباز و خانواده شهید بود در سالهای ۷۴ و ۷۵ و چه بچه های فعلی مجموعه.
ضمنا زیاد بحث‌های جدید این مشارکتی‌ها رو در  مورد هویت اسلامی انجمن‌ها و... جدی نگیرید! هم ما می‌دونیم و هم خودشون که توی انجمن‌های اسلامی از این خبرها نیست و کسی انتشار کفر و زندقه نمی‌کنه!
برادران مشارکتی ما از اونجا که به برکت دولت مهرورز و عدالت‌گستر، حق اظهار نظر در مورد هیچ موضوعی ندارند و دستشون از همه جا کوتاهه و دیگه حتی سایتشون با فیلترشکن هم بالا نمیاد، حالا گیر دادند به این موضوعات دسته چندم تا بالاخره صدایی ازشون شنیده بشه. ما هم نه تنها این حرفها رو جدی نمی گیریم بلکه خودمون رو هم مخاطب حرف‌هاشون نمی‌دونیم. این بحث‌ها که خطاب به « در » مطرح میشه چیزی نیست به جز فرستادن پالس برای حاکمیت و به عبارتی « شنیدن دیوار »  که «ما هنوز اشتراکاتی با شما داریم و در چارچوب مطلوب نظام حرکت می‌کنیم.» این وسط هم حاضرند به قیمت سوخت کردن چند تا جوون ۲۰-۲۵ ساله، هم راهی برای بقای خودشون در قدرت پیدا کنند و هم یک انتقام کودکانه از تحریمی‌ها ( که البته من خودم جزوشون نبودم ) بگیرند. متاسفانه گویا آقایون هنوز عجله و حرارت دوران اشغال سفارت آمریکا از جونشون در نیومده و بعد این همه سال سعی و خطا در عرصه‌های مختلف(!) هنوز به این درجه از پختگی نرسیده‌اند که اولا ریشه شکست رو باید در عملکرد خودشون جستجو کنند و ثانیا بفهمند این حکومت سلطانی که دیگه حاضر به تحمل یکی مثل هاشمی رفسنجانی هم نیست چطور به مشارکتی‌ها چراغ سبز نشان خواهد داد و یا در خوشبینانه‌ترین حالت و با فرض صداقت اصلاحی دوستان در برابرشون تسلیم خواهد شد؟  اون هم با این استراتژی‌های فشل و امتحان شده! 
۵. در مورد اجازه ابراز نظر مخالفین توسط انجمن باید بگم که ما خودمون قسطی زنده‌ایم و در این حد و اندازه‌ها نیستیم که بخواهیم جلوی اظهارنظر طرفداران حکومت اون هم از نوع شبه نظامی و بسیجیش رو بگیریم. با این حال اتفاقا در تريبون‌های ما نمایندگان مخالفين (مثل بچه‌های بسیج) هم صحبت می‌کنند ولی نه به این معنا که در برابر هر دانشجوی غیر بسیجی یک بسیجی صحبت کنه. تریبون آزاد با مناظره فرق داره و به هر حال اين تريبون متعلق به ماست و ما بین خودمون عهدی داریم که وقتی حتی در دولت خاتمی هم اجازه فعالیت آزاد به صاحبان تفکرهایی غیر از تفکر حاکم داده نمیشه اگه قراره از این تریبون حرفی به گوش برسه  بايد برآيند صدای محذوفين جامعه باشه نه صدای تکراری کسانی که ۲۷ ساله علاوه بر مجموعه ثروت مملکت و ابزار سرکوب، تمام تريبون‌ها اعم از راديو تلويزيون، فحش‌نامه‌ها ( روزنامه سابق )، سازمان تبلیغات، مساجد، نماز جمعه و... رو در اختيار دارند و با صدای گوش‌خراششون نه فقط به دنبال نابودی آزادی هستند بلکه تیشه به ریشه دین خدا می‌زنند.
 بله برادر! تريبون آزاد ما متعلق به همه است ولی ما تريبون آزادمون رو هیچ وقت دربست در اختيار دشمنان آزادی نمی‌گذاریم و هیچ وقت اجازه نمیدیم که‌ از تریبون ما صدایی به قصد خفه کردن صداهای دیگه بلند شه.
هرچند این آخرین تریبون که در وضعیت فلج اطلاع رسانی، بردی در سطح جامعه نداشت هم تحمل نشد ولی فاتحین این نبرد نابرابر زیاد خوشحال نباشند که این به‌آب و آتش زدن‌ها در چشم انسان خردمند و کسی که بنا به اندرز خداوند اندکی در احوال پیشینیان تعقل کرده  چیزی جز نشانه‌های زوال و داستان تکراری عاقبت ستمکاران نیست...

/ 5 نظر / 10 بازدید
ميثم

سلام شما چطور رزمنده ای هستی که نام و نشون نداری ؟ همين جوری می خوای با دشمن مبارزه کنی ؟

غرجستان

تقدیم به پیشوای فرزندان خورشید! - سید حسن نصر الله! - تو از سلاله پاک رسول الله ای! - تو فرزند خندق و خیبر و منایی! - تو فرزند یعسوب الدینی! - تو فرزند اُحد و حنین و بدری! - تو فرزند صاحب شمشیر دو سری! - تو فرزند و وارث شجاعترین شجاعان عربی! و.. بقيه در وبلاگ

ميثم

سلام نام و نشانی منظور point of contact هستش شما نه نامی از خودت داری نه نشانی ! اين وب سايتی هم که ادرسش رو دادی مثل اين می مونه بهت بگم برو اينجا رو ببين : http://www.khamenei.ir/

احمد

سلام چريک جان. يه دقيقه از سياست بيا بيرون. تولدت مبارک!!

بهناز

سلام من فقط اومدم يه شليک کنم و برم نمی‌دونم به هدف خورد يا نه؟! می‌شه بفرماييد شما چه‌جور چريکی هستيد؟ چريک انقلابی(از نوع اسلامی‌اش)، چريک آزادی‌خواه، چريک توده، چريک مجاهد، چريک فدايی خلق؟؟؟؟؟؟؟