علیرغم این که در انتخابات رای دادم ولی به هیچ عنوان نگران تقلب در انتخابات نیستم چون فکر می‌کنم یه خیل آدمی که جمع شده‌اند و با هم چند تا حزب سیاسی درست کرده اند و... اگه نتونن از ۴ تا رایی که ملت بهشون دادند حفاظت بکنند، حتی اگه برنده بشن هم هیچ غلطی نمی‌تونن بکنند.
به هر حال تحمیل کردن نتایج درست به حاکمیت متقلب می‌تونه اولین محک باشه واسه آقایون اصلاح طلب که آیا این بار جدی وارد صحنه شده‌‌اند و با کنار گذاشتن شل و ول بازی و تغییر در خط مشی و استراتژیها، تصمیمات جدیدی واسه پیشبرد اصلاحات دارند. البته منظورم از پیش‌برد، شق القمر کردن نیست بلکه اینه که اگر یک قدم ولو کوچک جلو رفتند اقلا سر جاشون وایستند نه این که مثل ۸ سال گذشته، دم به دقیقه عقب نشینی کنند و اسمش رو بگذارند فرآيند تدریجی و برگشت ناپذیر اصلاحات. مظمئنا محصول همچین فرآیندی برگشت ناپذیری میشه دولت احمدی‌نژاد و وضعیت فعلی! 
بله! این انتخابات اولین محکه برای اینکه نشون بدن آیا واقعا از اشتباهات عبرت گرفته‌اند و قراره نقشه راهی جدید و البته اثربخش جلوی ما بگذارند یا اینکه قراره این بار با استفاده از رانت بی‌کفایتی و کارهای تابلوی دولت جدید واسه خودشون رای جمع می‌کنند. 
هر چند به زعم من احتمال دوم خیلی خیلی به حقیقت نزدیکتره!

/ 12 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حمید

کاملاً باهات موافقم چریک. دمت گرم! خوب جواب محمد جواد روح رو دادی

رضا

انتخابات؟!؟! برای اين مملکت و اين مردم اين واژه تنها خاصيتش پرکردن دهن ادماست؛ وقتی رای تو با رای اونی که به دبير و خادم و ساعی رای ميده هم‌ارزش هستن می‌خوای چی رو درست کنی؟ اصلا چيزی برای درست کردن مونده؟

پويان

من هم شرکت کردم!! سيد اينقدر شرکت می کنيم که از رو برن!!

انوشه

caseچی؟ درست بگو ببينم. مطلب علمی توش نديدم من تا حالا.!!!

انوشه

اين منور رو هم عوض کن تورو خدا! وسط ميدان جنگ که نستيم. اصلا دلم نمی خواست منور بفرستم. مجبور شدم.

جاويدان

سلام باز انتخابات لعنتی؟ دوست عزيز باز که اين احمقها شکست خوردند در ضمن در مملکتی که اگه تقلبم نشه مردم به کسانی که اصلا نميدانند شورا چيست و برايه چيست نمونه بارز آت سه ورزشکاری که رای اوردند کدوم اصلاخات و برايه چه اصلاحات و چرا اصلاحات؟

انوشه

بابا چه چيزهايی می پرسن از شماها؟ شما چقدر پيشرفته ايد؟؟!!!!!!!! ما که داريم تو شهيد بهشتی وقت تلف می کنيم. سر کلاستون کامپيوتر دارين؟ خوش به حالتون!

شیدا

ظاهر اينجا يخده بيشتر از باطنش جنگيه.... اما با نظر انتخاباتيت (به خصوص خط اولش)‌بسی موافقيم! خوش باشی

شيرين ملک محمدی

شاید اگر امیدوارانه به این قضیه نگاه کنیم بعدها توی ذوقمان بخورد! شاید بهتر باشد بدون هیچ موضعی فعلا صبر کنیم... زمان خواهد گفت...