گویا پیش‌بینی من درمورد روشن شدن تکلیف وقوع حمله آمریکا قبل از پایان دسامبر تا حد زیادی درست از آب دراومده و با توجه محتوای گزارش نهاد برآوردهای امنیتی آمریکا (+)، گوش شیطون کر و ایشالا اگه گربه عطسه نکنه، احتمال حمله آمریکا (و نه اسراییل) حداقل در میان مدت منتفیه. توجه داشته باشید که این گزارش به نفع صلح تنظیم شده و صد البته نه به نفع ایران چون اولا تلاش ایران رو برای داشتن کلاهک هسته ای تایید کرده همچنین تاکیدش روی اثربخش بودن فشارهای سیاسی و اقتصادی بر روی ایران بوده که هیچ کدوم نشانه های مثبتی برای ما محسوب نمی‌شن.
از روند موضع‌گیری‌ها و اخباری که در دو هفته اخیر در مورد این گزارش منتشر شده به جرات می‌تونم بگم که انتشار این گزارش برآیند دعوای جمهوری‌خواهان جنگ طلب مثل چنی و بولتون و لابی صهیونیستی با طرفداران افزایش فشار سیاسی به رهبری رایس و گیتس وزرای خارجه و دفاع آمریکا بوده. بالا گرفتن حجم شایعات در مورد جنگ در ماه‌های اخیر و همچنین سفرهای پی در پی نیروهای شاخص جنگ طلب به خاورمیانه و خلیج فارس نشون می‌داد که کاخ سفید برای حمله به ایران، پیش از پایان سلطه جمهوریخواهان به شدت تحت فشار قرار داره. به همین خاطر هم بوش علیرغم تمام هزینه های سیاسی کوتاه مدت انتشار گزارش نهاد برآوردهای امنیتی آمریکا ، اجازه افشای اون رو داد تا جناح بازهای کاخ سفید رو در مقابل عمل انجام‌شده قرار بده و فشارهاشون رو خنثی کنه. ثمربخش بودن این اقدام رو هم می‌تونید در اعتراضات علنی بولتون (+) و دولت اسراییل (+) به این گزارش ببینید.
انتشار این گزارش و تبعات اون در واقع روشن شدن تکلیف یکی از تعارضات داخلی نیروهای سیاسی جمهوری‌خواه و پایین رفتن کفه به نفع نیروهای مخالف جنگ بود اما این وسط، خنده دار قر و اطوارهای دار ودسته احمدی نژاده که با طرح سوال «ما 3 تا رو کجا می برین؟» این اتفاق رو مثل هزارتا اتفاق نامربوط دیگه به عنوان بزرگترین پیروزی سده اخیر (+) که صد البته به دست با کفایت رییس جمهور محترم انجام گرفته معرفی می کنند!
یکی نیست بهشون بگه که این موفقیت نسبی اگه قرار باشه واسه کسی هم پیروزی محسوب بشه متعلق یه تمام صلح طلبان دنیاست که علیرغم تمام فشارها در داخل و خارج ایران جلوی زورگویی‌ها و برتری طلبی‌های دولت آمریکا و جاه طلبی‌ها و گردن‌کشی‌های حاکمین ایران ایستادند و با هشیار و حساس کردن افکار عمومی جهان نسبت به خطر قریب الوقوع جنگ، اجازه رو از قدرتمندان دنیا برای هرگونه خودسری و رفتار غیرمسوولانه سلب کردند. این موفقیت برای ماست نه برای کسانی که تمام هم و غمشون در دو سال و نیم اخیر با اتخاذ دیپلماسی جیغ و داد و تهدید و تحریک دنیا، ریختن آب به آسیاب جنگ طلبان آمریکایی و تقویت مواضعشون در مقابل جناح مخالف جنگ بوده!

/ 6 نظر / 22 بازدید
حامد فدايی

ياردبستانی

سه روز روزه سیاسی برای حمایت از یاران دبستانی دربندمان٬ احسان ٬ مجید و احمد اول تا سوم دی را روزه سیاسی می گیریم. اول دی به نام احسان منصوری دوم دی به نام مجید توکلی سوم دی به نام احمد قصابان با خبر دادن به دوستان خود این حمایت معنوی را باشکوه تر کنید.

د

دلم برای وبلاگت و خودت تنگ شده

[هورا][خنده][تعجب][سوال][قلب][ناراحت][خداحافظ][قهقهه][شیطان][خجالت][قلب][سوال][لبخند][ناراحت][چشمک][نیشخند][بغل][ماچ][گریه][تایید][قهر][سبز][شوخی]