شاملو برای چه کسی کار می کرده!؟

عزیزی با نام مستعار « بمب اتمی » برای یادداشت « هوای تازه » این وبلاگ پیامی گذاشته‌بود و به افشای ماهیت رسوای احمد شاملو پرداخته و از ناآگاهی بنده از شخص یا جریانی که شاملو برای آن  کار می‌کرده گلایه کرده‌بود. من هم به محض دیدن این پیام دیگر نتوانستم خودم را کنترل کنم و سراسیمه، همین نصفه شبی با همه کاندیداهای محترم تماس گرفته و این سوال اساسی را با همه آنها مطرح کردم که؛ « به راستی...<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

شاملو برای که کار می کرده!؟؟  

 

 

 

قالیباف: برای نازلی 05.gif

 

دکتر معین ( یا هر آدم سالم دیگری از نظر مغزی ): ایشان برای شخص خاصی کار نمی کرد. مرحوم احمد شاملو ادیب، شاعر و مترجمی بسیار توانا و از مفاخر ما در عرصه بین‌المللی بود. ایشان در جریان اشغال ایران توسط متفقین، به علت فعالیت سیاسی، توسط اشغالگران روس زندانی می‌شود. بعد از کودتای 28 مرداد هم به علت هواداری از دولت ملي، 2 سال به زندان می‌افتد  و بعدها نیز از تهدیدات ساواک و نیروهای امنیتی رژیم پهلوی مصون نمی ماند. اصولا تمایلات چپ، از ایشان شخصیتی انتقادی ساخته‌بود که نگاه به اشعار ایشان کاملا موید این نکته است ولی مرحوم شاملو بعد از کودتا عملا در فعالیت‌های سیاسی حضور جدی پیدا نکرد و زندگی خویش را وقف تدریس و تالیف کتب و مقالاتی نمود که نام او را در تاریخ فرهنگ ایران جاودانه کرد.

 

احمدی نژاد: اون نامرد از همان اول جیره خوار شوروی بود و برای سوسیال امپریالیزم جهانی کار می‌کرد ( روزی 2 تومان!) و بعد از فروپاشی بلوک شرق به فرمان حضرت امام (ره)! به خدمت سرویسهای امنیتی اسراییل و آمریکا و انگلیس و فرانسه و آلمان و... درآمد و گرای « بمب اتمی صلح آمیز اسلامی » ما را به آنها داد و از عذاب وجدان این خیانت چند سال آخر عمرش را مریض شد و گفت پاهایش را قطع کنند. افسوس که من آن موقع تو باغ سیاست و این حرفها نبودم والا آبرو برایش نمی‌گذاشتم!  

   

هاشمی رفسنجانی: اصولا این عنصر عددی نبود، یک مشت شر و ور می نوشت و یک عده از این جوا‌ن‌های سوسول می‌خواندند. برای ما اهمیتی هم نداشت که برای کی کار می‌کرده، آخرش هم دیدید که بعد از آن سمپاشی ها و بمباران وسیع و همه جانبه تبلیغاتی که علیه دفاع مقدس و دستاوردهای سالهای سازندگی این ملت به راه انداخت چطور در اوج فلاکت در یک گوشه افتاد و هلاک شد ( تکبیر! )

 

کروبی:  والله این شاملوها شاهسون هستند و با ما لرها مراوده چندانی ندارند. به همین خاطر هم من اطلاع دقیقی ندارم که برای کی کار می‌کرده ولی اگر در دوره ریاست جمهوری من بود، ماهی 50 هزار تومان می‌گرفت و دیگر احتیاجی به کار کردن نداشت!

 

لاریجانی: البته ما در مورد ایشان قبلا حرفهایمان را زده ایم ( برنامه هویت ). خوب! کلا دیدگاههای افراد، به خصوص روشنفکران و هنرمندان متفاوت و متنوع است و این امری طبیعی و حتی فرخنده تلقی می شود که به هر ترتیب باید ترتیب همه آنها را داد، به هر حال ایشان یکی از موانع گذار سیاست ما از ژئوپلیتیک به ژئواستراتژیک بود ولی خوب! حالا که نیست! این همه زنده را ول کرده‌اید چسبیده‌اید به مرده ها؟ اصلا پشت سر مرده حرف زدن را شخصا نمی‌پسندم. بیایید از امید بگوییم، از« هوای تازه »...

 

محسن رضایی: در ایام کودکی سر کوچه ما یک عرق فروشی بود که یک صاحب ارمنی داشت به نام وارطان و من مبارزات خود با رژیم طاغوت را از همانجا شروع کردم! بعدها که در سپاه مشغول کار فرهنگی بودم، ردپای وارطان را در کتابهای این شخص ( شاملو ) پیدا کردم و فهمیدم که شاملو در همان عرق فروشی وارطان کار می‌کرده!

 

مهرعلیزاده: شاملو رو بی خیال... علی دایی رو بچسب فردا به خودمون گل نزنه!  

 

 

/ 4 نظر / 15 بازدید
نسيم

ايولا آقای چريک. مفتخرم از اينکه با يکی از نويسندگان با نبوغ فراوان آشنا هستم. خدا يار و همراهتان.

shabedeltangi

سلام آقای چريک ! جايی برای نظر دادن باقی نميذاری که ...

من

مفتخرم زندگي! ...خوبه آدم مفتخر باشه...به آشنايی با يکی،به بستگی با يکی...يا به بستگی با هيچ کی...

ایمان

لاريجانی... هوای تازه... هويت... جايی برای نظر دادن نمی‌مونه!